A101 Bayilik Şartları

0

Her türlü ihtiyacın bulunabileceği mağazalar zinciri olarak karşımıza çıkan A101 mağazaları misyon olarak müşterilerine en uygun fiyatla en kaliteli ürünü sunmayı amaçlamıştır. Makul kar marjları ile satışa sunulan mallar A101 markasının bu kadar yayılmasında ki en büyük etkenlerden biridir. Aynı zamanda güler yüzlü çalışan politikası ile hizmet veren A101 müşteriler tarafından çok tercih edilen perakende satış firmaları arasında yer almaktadır. A101 Türkiye’nin 81 ilinde genel olarak her ilçede mağazalar açarak tüm ülke genelinde bilinen bir marka haline gelmiştir. A101 adı altında 81 şube açarak Türkiye’de her ilde mağazası olan tek firmadır. 2008 yılında ilk firmasını açan A101 şuan Türkiye’de 30’un üzerinde bölge müdürlüğüne sahip bir mağazalar zinciridir. A101 firmasında çalışabilmek için iş başvurusunda bulunan kişiler de aranan ilk özellik en az lise mezunu olmalıdır. Bunun yanında işe alınmak için başvuru yapan kişiler genel olarak öfke sorunu yaşadığı takdirde ve bu tarz bir hastalıkları oldukları takdirde işe alınmamaktadır. İşe alınan kişiler güler yüzlü diksiyonu düzgün kişilerden seçilmektedir.

A101 Bayilik Şartları Nedir?

A101 perakende satış mağazalar zincirinde birçok kategoride ürüne ulaşmak mümkündür. Bu ürünler gıda ürünleri başta olmak üzere temizlik ürünleri, kağıt ürünleri ve kozmetik ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda her ay yapılan kampanya haftaları ile teknolojik ürünler, tekstil ürünleri, ev eşyaları ve oyuncak gibi ürünler müşterilere uygun fiyatlar ile sunulmaktadır. Aynı zamanda kiralık mağaza teklifleri yapılabilen firmanın A101 açılacak mekan içinde kriterleri bulunmaktadır. Kiralanacak mülkün giriş katında olması gerekmekte ve kullanılabilecek alanın en az 200 metrekare olması gerekmektedir. Firma tarafından seçilen yerler genel olarak merkezlerdir. Satılan malların yanı sıra depo ihtiyacı da bulunan mağaza genel olarak deposu olan dükkanları tercih etmektedir. Kiralanan alanın bütün duvarlarına A101 tarafından raf sistemi döşenecektir kira işlemi sırasında ilk olarak mülk sahibinin bu durumu kabul etmesi ve sözleşmede yer alan maddenin altına imzasını atması gerekmektedir. Semtlerin merkezlerinde yerleri tercih eden perakende satış firması kira sözleşmelerini en az 5 yıl olmak üzere yapmaktadır aynı zamanda kiralar 6 aylık peşin veya 1 yıllık peşin ödeme seçenekleri ile ödenmektedir. Franchising bedeli bulunmayan firma bayilik imkanı sunmamaktadır.

A101 firması AVM mağazacılığını tercih eden bir firma olmayarak göz önüne çıkmaktadır. Ülke genelinde tüm insanlara hitap edebilmek için genel olarak mahalle ve semtlerin merkezlerine herkesin ulaşabileceği yerlere mağaza açma politikası ile çalışmaktadır. Bu amaç üzerinde ilerleyerek Türkiye’nin tüm ilinde ve birçok semtinde mağaza açmıştır. A101 franchising sistemi ile çalışmamasının nedenlerinden ilki sağlanan güvenin kaybedilmek istenmemesidir. Diğeri ise firmanın kar marjı düşük satış yapmasıdır. Yatırımlar ileriye dönük olduğu için küçük ve orta düzey yatırımcılar tarafından tercih edilmemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here