Çanta Satmak

0
çanta satışı, internetten çanta satmak

Kadınlar günümüzde aksesuar alanında oldukça fazla yatırım yapmaya başladılar. Özellikle bugünlerde kadınlar, her kıyafete uygun çanta veya ayakkabı kullanmak istiyor. Hatta bazı kadınlar için aksesuar kıyafetten bile önemli. Zaman içinde trendlerin değişmesi, modanın ilerlemesi sayesinde ortaya bir sürü yeni model ve yeni ürün çıktı. Bu ürünler sayesinde insanlar kendine ve zevkine en uygun olan kıyafetleri satın alıyor bir de bu kıyafetlere uygun çanta ve ayakkabı arayışına giriyor. Bu durumda çanta ve ayakkabı gibi ihtiyaçların satıldığı yerlere çok büyük iş düşüyor.

Çantalar Neden Bu Kadar İlgi Görüyor?

Çanta satmak bu zamanlarda oldukça kolay. Geçmişte tek veya 2 çanta ile idare edilebilirken durum şu anda tam tersi oldu. İnsanlar birden fazla çantaya ihtiyaç duyuyor. Çeşit çeşit modeller, renkler dolapları süslüyor. İhtiyaçlar bu denli çoğaldıkça da satışlar kolaylaşıyor. Artık herkesin dolabında birden fazla çanta bulunuyor. Bu çantalar kendi aralarında ayrılıyor da. Artık gün içerisinde kullanılan bir çanta gece hayatı için uygun olmuyor. Bu durumda çanta satmak amacıyla açılan yerlerin de kazançları artıyor.

Çanta Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her bir kadın kıyafetini, ayakkabısını tamamlayacak bir çantaya sahip olmak ister. Bu çantalar kimi zaman spor kimi zaman ise şık olur. Fakat kadınların kendisiyle bütünlük oluşturacak çantalarda da dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Örneğin günümüzde her çantanın farklı bir zamanı ve mekanı olduğunu bilmek gerekir. Spora giderken şık bir çanta, gece dışarı çıkarken de spor çanta kullanmak pek de alışılmış bir durum değildir. Bunlar dışında gece elbiselerinin yanında her zaman eğer mümkünse çanta kullanmamak ya da kullanmak gibi bir zorunluluk varsa olabildiğinin en küçüğünü, el çantalarını satın almak doğru olacaktır. Günlük hayatta ise insanların rahat etmeleri açısından da sırt çantaları en kullanılışlı olanlarıdır. Tüm bunların dışında çanta alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta fermuarlarıdır. Çantaların fermuar kısımları en çok sorun çıkaran yerlerdir. Bu yüzden çantanın fiyatı ne olursa olsun ilk bakılması gereken yer fermuardır. Fermuarda herhangi bir takılma, sıkışma yaşanıyorsa o çanta satın alınmamalıdır.

Çanta Nereden Satın Alınmalı?

Çanta satın alırken de gidilecek olan yer de önemlidir. Bu sıralar günümüzün modası butikler. Butiklerde kıyafetlerin yanı sıra çantalar ve ayakkabılar da bulunmaktadır. Düşük bütçeli ama şık çantalara sahip olmak isteyen insanlar butikleri rahatlıkla kullanabilir. Marka takıntısı olan insanlar da bulunmaktadır. Eğer çanta için verilen paraya acınmayacaksa bunun için özel üretim yapan markalar bulunmaktadır. Bu markalardan alışveriş yapılabilir. Bunların yanında bir de çantalara aksesuar mağazalarından da sahip olunabilir. Fakat yukarı da bahsedilen fermuar problemi en çok bu aksesuar mağazalarında bulunan çantalarda ortaya çıkar. Yine de uygun fiyatlıdır ve eğer dikkat edilirse buralardan da oldukça güzel çantalar bulunabilir.

Çanta Dükkanı Açmak
  • Çanta ve benzeri ürünler satmayı düşündüğünüz mağazanız için önce güzel bir isim belirleyin. Mutlaka akılda kalıcı ve işletmenizin tarzına yakışır bir isim olmasına dikkat edin.
  • Bağlı bulunduğunuz belediyeye başvurarak gerekli olan ruhsat ve diğer izinler hakkında bilgi alın ve temin edin. Bağlı bulunduğunuz belediyeyi telefonla arayarak veya web sitesini inceleyerek bunu gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra bir Mali Müşavir ile görüşüp diğer resmi prosedürleri tamamlayın.
  • Ne tür markaların çantalarını ve diğer deri ürünlerini satacağınıza karar verin. Diğer çanta firmalarının hangi ürünleri sattıklarını ve ne kadara sattıklarını gözlemleyin. Hem toptan hem de perakende fiyatlarını iyi tespit edin. Çantalarınızı kendiniz üretemeyecekseniz, çanta ve benzeri ürünleri satın almak için en uygun fiyatı veren toptancıları veya imalatçıları bulun. Bu firmaları sektörü iyice araştırarak bulabilirsiniz. Toptancılar ve imalatçılar ile iletişim kurun ve detaylı fiyat araştırması yapın. Mümkün olduğunca az tedarikçi ile çalışın ki ürün temin etme aşamasında sıkıntı yaşamayın, az kişiyle muhatap olun.
  • Çanta mağazanız için mümkünse bir alışveriş sitesi tasarlayın ve günümüz çağına ayak uydurup internetten de satış yapın. Zaman ve imkan varsa elinizdeki ürünlerin fotoğraflarını çekin ve internet mağazanıza yerleştirin. İnternet mağazanıza koyduğunuz çanta ve diğer ürünlerin, ürün açıklamalarını da alt kısımlarına ekleyin. Müşteri portföyünüze göre etiket fiyatları belirleyin.

Son olarak söyleyebiliriz ki; kadınlar için önemli bir aksesuar olduğu için çanta satmak fikri, yeni girişimciler için göz ardı edilmeyecek bir iş fırsatıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here