Hazır/Sanal Ofis Nedir?

0
sanalofis;kolayofis

İş kurmak üzeresiniz. Ofis/Büro maliyetleri gözünüzü mü korkutuyor ?İşiniz kurulu ama home ofis çalışmak istemiyorsanız bu yazı tam size göre.Bu yazımızda Hazır/Sanal Ofis ve Paylaşımlı ofislerden bahsedicez.

Muhasebe, Avukatlık bürosu,Yazılım şirketi, İnsan kaynakları, İnternet üzerinden her türlü işler,  dernek ve girişim faaliyetlerinizde karşınıza çıkan en önemli maliyet kalemi ofis/büro idame-işletme giderleri gelmektedir.

Merkezde lokasyonu güzel olan, sizi ve işinizi temsil edebilecek bir yerde ofis açmak kira maliyetleri olarak canınızı sıkabilir. Ofis tutmakla da kalmıyor, aşağıdaki maliyetler sırada sizleri bekliyor olacaktır.

 • Tadilat/Dizayn masrafları
 • Elektrik, su, ısınma, İnternet faturaları,
 • Ofis temizlik ve güvenlik problemleri,
 • Masa,sandalyesi, telefon
 • giderleri,
 • Sekreterya hizmetleri…

Artık bu giderlerden korkmanıza gerek yok!

Türkiye’de son 5 yılda hızla büyüyen bir ofis sektörü var. Ofis sektöründe ihtiyacınıza göre ofis çeşitleri bulunmaktadır.

 • Hazır ofisler : 
  • Herşeyiniz hazır; bilgisayarınızı ve çantanızı alıp direk çalışmaya başlayabilirsiniz.
 • Sanal Ofis:
  • Adı üstünde fiziki olmayan fakat ofisin diğer tüm imkanlarından faydalanabilirsiniz.
 • Paylaşımlı Ofis:
  • İstediğiniz masayı belirleyip, ortak çalışmanın verdiği istekle işlerinizi bu ortak çalışma ofislerinde yürütebilirsiniz. Ücretsiz ikramlardan da almayı unutmayın….

Gelin şimdi daha ayrıntılı bir şekilde ofis çeşitlerini inceleyelim.

Hazır Ofis Nedir?

Hazır ofis tam mobilyalı, sekreteryası  olan bir ofis alanıdır. Burda herşey hazırdır. Kişi laptopunu ve çantasını alır masasına oturur ve çalışmaya başlar.

Hazır ofiste rahat konforlu istediğiniz m2’lere göre müstakil ofis alanları sunuluyor.

Çalışacağınız hazır ofise karar verdikten sonra kira sözleşmesi yapmanız gerekmektedir. Kira sözleşmesini hazırladıktan sonra hazır ofisin anahtarını alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Artık tamamen işinize konsantre olabilirsiniz. Çünkü; internet,temizlik,yazıcı, telefonlarınıza “Kolay Ofis ; Size nasıl yardımcı olabilirim ” diye açan bir sekreter için zaman ayırmıyor ve ekstra ücret ödemiyorsunuz.

Sanal Ofis Nedir?

Bir ofisiniz var; ama sanal. İşlerinizi evden veya bilgisayardan yürütürken  sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Profesyonel müşterileriniz çalıştığınız ortamı görmek isteyebilirler. Evde veya cafede iş görüşmesi yapmak çok hoş olmayabilir. Kartvizitinize sadece cep numarası yazmak veya kargo/fatura adresiniz olarak ev adresi vermeniz sizi iş dünyasında amatör gösterir. 5-10 kişi toplanalım bir toplantı yapalım deseniz yer sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

İşte tam bu sıkıntıları aşmak için “Sanal Ofis” devreye giriyor.

Sanal ofiste müşterilerin telefonlarını kendi firmalarının ismiyle karşılayan ve kargo/gönderilerinizin takibini yapan sekreter hizmetiniz mevcut. Randevu alıp toplantı salonunu dilediğiniz zamanda kullanabilirsiniz.

Sanal Ofisi yasalara uygun olarakta kullanabilirsiniz. Şirket kurarken yasalar gereği bir yeriniz olması gerekir. Mali yetkililer gelir, sanal ofis olarak gösterilen yeri gezer,kira kontratınızı görür ve uygunluk belgesini verir. Siz bu belgeyi mali müşavir aracılığınız ile vergi dairesine teslim ettikten sonra iş yeriniz resmi olarak açılmış olur.

Paylaşımlı Ofis

Gün içerisinde ofis ortamında bir yerde çalışmak istiyorsunuz. Cafeye gitseniz pahalı, kütüphanede ise ofis ortamı yok. Hem iş yapayım hemde etrafımda çalışanlarla iş çevremi geliştireyim diyorsanız paylaşımlı ofisler sizleri bekliyor.

Fikir ve iş alışverişleri yapabileceğiniz, masanızda huzurla işinizi yaparken çayınızı yudumlayabileceğiniz bir çalışma ortamı sizlere sunuluyor.

Ankara’da bulunan Kolayofis bu yazımıza güzel bir örnek. Eğer Ankara’da lokasyonu güzel bir yerde ofise ihtiyacınız varsa bizimde isfikirlerim.net olarak hazır ofis olarak kullandığımız Kolayofisi değerlendirebilirsiniz.

Sonuç olarak; şimdilik sadece İstanbul,Ankara,İzmir gibi büyük şehirlerde bulunan Hazır ofisler giderek yaygınlaşıyor.  Sizde Hazır ofisleri kullanıp zaman ve paradan tasarruf ederek işlerinizi büyütebilirsiniz.

 

 

 

 

PAYLAŞ.
Önceki İçerikTavuk Yetiştiriciliği Yapmak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here