İkinci El Kitap Satmak

0
ikinci el kitap satışı, internetten kitap satmak, kitap nasıl satılır

Modern teknolojinin gelişmesi ile birlikte kitap okuyan insanların sayısı da oldukça azaldı. Artık akıllı telefonlarda bile kitap okumak mümkün. Fakat yine de gerçekten bir kitabı ele almak, incelemek ve bu şekilde okumak ayrı bir zevktir. Hala bu zevke sahip olan insanlar mevcut. Binlerce insan kitabı akıllı telefonlardan, tabletlerden ya da bilgisayarlardan okumayı tercih etse de gerçek kitabın yerini tutmayacağı kesindir. Günümüzde kitap okuyanların sayısı artsın, herkes en azından dünya klasiklerini okusun bilsin ve kültürel açıdan gelişsin diye birçok yenilik yapılmaktadır. Bu yeniliklerden biri de ikinci el kitap satmaktır. Ayrıca bu iş tarzı; sermayesiz iş fikirleri için bir örnektir.

İkinci El Kitapların Avantajları

İkinci el kitaplar insanlara birçok kolaylık sağlar. Bu kolaylıklardan en büyüğü ise maddiyat açısındandır. Herhangi bir kitap okunmak isteniyorsa artık düşük bir maliyet ile bu kitaba sahip olunabilir. Günümüzde ikinci el kitap satan birçok dükkan bulunuyor. Buralardan hemen hemen istenilen her kitaba ulaşılabilir. Ayrıca insanlar okudukları kitapları internet üzerinden satışa koyarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilir. Bu da oldukça güzel bir yöntemdir. Önemli olan sahip olunan kitap okunduktan sonra daha fazla kitleye ulaştırmaktır.

İkinci El Kitap Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el kitap satmak ve satın almak artık çok popülerleşti. İnsanlar, internet üzerinde okudukları kitapları satışa sunuyor ve yerine yenilerini alıyordu. Bu sayede birçok kitap binlerce kişiye ulaşabiliyordu. Fakat burada da dikkat etmek gereken yerler bulunuyor. Bunlardan biri de kitabı temiz kullanmak ve üzerinde çizim yapmamak. İkinci el kitap satmaktan da kazanç sağlansa bile üzerinde çizimler yapılmış, oynanmış veya yırtılmış kitaplar hiçbir şekilde satın alınmamaktadır. Ele geçen kitabı her şeyde olduğu gibi temiz kullanmak önemlidir. Bunların dışında ikinci el kitapların fiyatlarını düşük tutmak önemlidir. Kitap fiyatları zaten çok pahalı olmasa da fiyatı düşük olan kitaplar her zaman daha fazla kitap okumayı seven insana ulaşır.

İkinci El Kitap Satılan Yerler

İkinci el kitaplara ulaşmanın birden fazla yolu vardır. Bu yollardan en çok tercih edileni internet siteleridir. İnternet siteleri üzerinden kullanıcılar, okudukları ya da okumaya fırsatları olmadıkları kitapları başka kitlelere ulaşsın diye satışa çıkarır. Bu şekilde ikinci el kitaplara sahip olmak mümkündür ve bütçe açısından da oldukça uygundur. Bunların dışında ise ülkenin hemen hemen her yerinde ikinci el kitap satan sahaf dükkanları bulunmaktadır. Bu dükkanlar da aranılan her kitap bulunabilir ve kitaplar oldukça temizdir. Temiz kullanılan kitaplar her zaman daha çok tercih edilir. Ayrıca sahaflara gidilerek ikinci el kitap satışı ya da takas bile yapılabilir. Bunların dışında üniversitelerde, fakülte önlerinde ikinci el kitap satışı yapan insanlarda bulunmaktadır. Buralardan da oldukça az bir fiyata birçok kitaba sahip olunabilir. Ayrıca böyle yerlerde kitap okuyanların sayısı artsın diye kampanyalar bile uygulanır durumdadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here