Telefon Satmak

0
internetten telefon satmak, online telefon satışı, telefon satışı

Telefonlar geçtiğimiz dönemlerde insan yaşamına çok iyi bir giriş yapmıştı. Günümüzde akıllı telefonlar ile yeni bir devir başlatıldı. Hemen hemen herkesin sahip olduğu akıllı telefonlar çok kısa sürede bilgisayarların yaptığı neredeyse bütün işleri yapıyordu. Bu yüzden alıcısı da çoktu. Her yıl yeni bir model ortaya çıkıyor ve insanlar bu yeni modele sahip olmak için adeta bir yarış içerisine giriyordu. Telefonlar insanlar için artık büyük bir ihtiyaç haline geldi. Özellikle iletişim açısından akıllı telefonlar en büyük araç. Durum böyle olunca telefon satmak da aşırı arttı. Yeni modellerin dışında bile neredeyse her yıl insanlar sahip oldukları akıllı telefonları değiştirmek istiyor. Bu durumda bayilerin de kazançları artıyor. Kısa bir deyişle bu iş fikrinin sermayeli iş fikirleri için bir örnek teşkil ettiğini söyleyebiliriz.

Telefon Satmak Neden Bu Kadar Bu Kadar Arttı?

Telefon satmak artık eskisinden daha kolay. Günümüzde birçok durum için telefonların özellikleri geliştiriliyor. Örneğin akıllı telefonların kamerası birçok insan için çok önemli. İnsanlar kamerası yeterince iyi olmayan telefonları satın almak istemiyor. Ya da su geçirmez akıllı telefonlar. Telefonlar herhangi bir şekilde su ile temas ettiğinde çok kısa sürede bozulabiliyor. Bu yüzden de ihtiyaç bu sefer su geçirmez akıllı telefonlar oluyor. Bayilerde hemen hemen her türden akıllı telefon bulunuyor. Ayrıca maddi açıdan zayıf olanlar soluğu ikinci el telefon satın almakta alıyor. Temiz kullanılmış ikinci el telefonlar da kullanıcıların en çok tercih ettikleri ürünlerden.

İkinci El Telefon Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el telefonlar son zamanlarda birçok insan tarafından tercih ediliyor çünkü yeni çıkan modeller bütçeleri aşan bir fiyattan piyasaya sürülüyor. Bu durumda kullanıcılar da ikinci el telefonlara yöneliyor. Her durumda ikinci el telefon satın alırken de dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunuyor. Bu unsurlardan en önemli satın alınacak olan telefonun ne kadar süre ile kullanıldığı. Eğer telefon 6 ay ve 1 yıl arası içerisinde kullanılmışsa hasarı da vardır demektir. Fakat 1-2 aylık cep telefonlarında bu hasar oldukça azdır. En azından ikinci el telefon satın alınırken telefonun çiziklerine, kırıklarına ya da ne kadar temiz kullanıldığına dikkat etmek gerekir. Fiyatlarda bu unsurlara bağlı olarak değişecektir. Bunların yanı sıra bir de telefonun ses özelliklerine de dikkat edilmelidir. İkinci el telefon satın alınırken ses özelliğinin ne kadar iyi çalıştığı sorulmalıdır.

Ucuz Telefonlar Nasıl Bulunur?

Telefonlar ihtiyaç olduğu için bozulduğunda ya da kırıldığında yenisini alma düşüncesi insanların kafasında yer edinir fakat maddiyat açısından da dikkat edilmelidir. Şu an için ucuz telefon bulmak zor olsa bile bazı markalar hala bütçeye uygun telefonlar üretmektedir. Eğer ihtiyaç olan sadece konuşulacak bir telefon ise özelliklerin ne kadar iyi olduğuna bakılmadan telefonlar alınabilir. Ucuz telefonlarda bile markaya dikkat edilmelidir. Markasına güvenilmeyen ya da az duyulmuş bir markaya ait telefon alınmamalıdır. Tüm bunların dışında ucuz telefonları bulabilecek en iyi yöntem ise internettir. Yine de gidilip, görülerek telefonları satın almakta fayda bulunuyor.

Telefon Satışında Kar Oranı Nedir?

Bu çok değişken bir durumdur. Örneğin; üç tedarikçiden biri X markanın Y modeline 380 TL fiyat verirken, diğeri 400 TL, bir diğeriyse 350 TL fiyat verebilir. Böyle bir durumda son kullanıcıya satış yapan satıcının kar marjı farklılık göstermiş oluyor. Piyasayı genel olarak ele alırsak; bu sektördeki kar oranı ortalama %15 – %20 civarında seyretmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here